Dani otvorenih vrata Policijske postaje Drniš
Autor: Antonia Šindilj, 29. 9. 2016.

Povodom Dana otvorenih vrata Policijske postaje Drniš, 22. 9. 2016., učenici 5.a i 5.c razreda sa svojim razrednicama Katarinom Kovač i Majdi Pamuković posjetili su prostorije policije.

U nastavku je ukratko opisano upoznavanje djece s Policijskom postajom Drniš.

Prilikom dolaska u policijsku postaju, djeca su vidjela prostoriju operativnog dežurstva PP gdje se zaprimaju sve dojave od građana te su se ukratko upoznala s njihovim 24 satnim radom.

Potom su posjetili prostorije pritvora gdje se zadržavaju osobe koje su osumnjičene za počinjenje kaznenih djela te za koje je potrebna daljnja kriminalistička obrada, osobe koje narušavaju javni red i mir (npr. tučnjave),potom osobe koje se zateknu da upravljaju vozilima pod utjecajem alkohola i sl. Učenici su upoznati s radom prometne policije i administracijom vezano za prometne prekršaje, prometne nesreće i druge aktivnosti.

Nastavnica Majdi je samo za potrebe slikavanja bila zadržana u pritvoru :) :)

Nakon toga su učenici upoznati s radom kriminalističke policije, te su prisustvovali prezentaciji o minsko eksplozivnim sredstvima i protueksplozivnoj zaštiti. Upoznati su kako se ponašati i koga obavijestiti u slučaju nalaska na zaostala minsko eksplozivna sredstva te sumnjivo ostavljene predmete.

Po završetku prezentaciju, djeci je omogućeno da razgledaju trenutno raspoloživa službena vozila: patrolno vozilo, kombi vozilo za prijevoz više policijskih službenika, kombi vozilo zatvorenog tipa za prijevoz uhićenih osoba tzv. "Marica" i motocikl.

Prilikom pojedinačnih obilazaka prostorija, učenici su aktivno sudjelovali. Policijski djelatnici razgovarali su s učenicima o pojedinim policijskim djelatnosti, čemu služe, ako se nešto dogodi što trebaju napraviti/poduzeti i sl. za što su učenici pokazali jako veliki interes i odlično poznavanje.