Valentinovo - PŠ Drinovci
Autor: Antoaneta Raspudić, 14. 2. 2022.

Stiglo je još jedno Valentinovo u našu školu. Dan ljubavi, lijepih riječi i djela obilježen je prikladnim aktivnostima.

Nakon duže stanke u našu školu se vratila ljubavna kutija. Učenici od 1. do 4. razreda dobili su tako savršenu priliku da jedni drugima kroz tajna pisma izjave osjećaje ljubavi i prijateljstva koje možda nemaju hrabrosti reći na glas.

Nestrpljivo se čekalo Valentinovo kada su učenici otvorili svoju ljubavnu kutiju i međusobno si podijelili pisma. Sreća na njihovim licima zbog pročitanih lijepih riječi pokazala je još jednom da lijepe riječi koštaju malo, ali vrijede puno. mailheart

U znaku Valentinova obilježen je i 100 dan škole. Za tu priliku učenici nižih razreda izradili su okvir za fotografiranje kojeg su ukrasili sa 100 raznobojnih srca.

Učenici 3. razreda okušali su se u pisanju akrostiha na temu ljubavi.

I učenici viših razreda naše škole prikladno su obilježili Dan zaljubljenih.

Učenici 5. razreda izrađivali su omotnice u obliku srca origami tehnikom.

Na satu hrvatskog jezika pisali su ljubavna pisma. Svoja pisma su stavili u origami omotnice te smo ih pohranili u „Ljubavnu kapsulu” koju su sami izradili. Omotnice ćemo otvoriti na Valentinovo 2025. godine kad naši učenici budu 8. razred, a dotad ćemo ih čuvati na sigurnom u školskoj knjižnici.

Ove godine za učenike viših razreda, učiteljica hrvatskog jezika i knjižničarka po prvi put su organizirale zanimljivo natjecanje s ciljem poticanja kreativnosti, timskog rada i zdravog natjecateljskog duha. Birali smo najbolja „ljubavna vrata”.

Učenici su u tjednima prije Valentinova osmišljavali izgled svojih razrednih vrata. Uložili su puno truda i kreativnosti kako bi zadovoljili zadane kriterije i osigurali si pobjedu.

Kriteriji odabira bili su: pokrivenost površine, literarni uradci i kreativnost. Svi djelatnici škole mogli su glasati za razred čija „ljubavna vrata” su im se najviše svidjela. Nakon prebrojavanja glasačkih listića proglasili smo pobjednika. Ove godine to su naši osmaši koje smo i prikladno nagradili. Čestitamo! smiley

Osim ukrašenih vrata učionica koja su pridonijela veselom ozračju naše škole i na panoima su povodom Valentinova izloženi kreativni radovi učenika.

Sretno Valentinovo! heart