Hodogram za učenike 8.r - upis u srednju školu
Autor: Antonia Šindilj, 9. 6. 2021.

U nastavku objave nalazi se hodogram za učenike 8. razreda vezan za upis u srednje škole.

Kronološki su naznačeni svi važni datumi.

HODOGRAM AKTIVNOSTI

ZA UPIS U 1. RAZRED SREDNJE ŠKOLE

u šk.god 2021./2022.

1.  Početak prijava u sustav upisi.hr je 24.5.2021. (potrebno je provjeriti ispravnost ocjena i osobnih podataka)

2. Rok za dostavu dokumentacije za učenike koji imaju pravo na dodatne bodove je do 1.7.2021. (dokumentaciju dostaviti razredniku/ci).

3. Početak prijava obrazovnih programa u sustavu upisi.hr počinje 25.6.2021. i traje do 7.7.2021.

4. Podjela svjedodžbi učenicima 8.-ih razreda održat će se 2.7.2021. (petak) u 8:00 sati u matičnoj školi, a u područnim školama PŠ Oklaj, PŠ Drinovci i PŠ Gradac u 7:30 sati.  Na dan podjele svjedodžbi učenici OSMIH razreda će sa razrednicima ući u sustav upisi.hr. Učenici su dužni donijeti tog dana korisničko ime, lozinku i PIN kako bi zajedno s razrednikom provjerili svoj rang u odabranim srednjoškolskim programima.

5. Završetak prijave obrazovnih programa je 7.7.2021. te početak ispisa prijavnica.

6. Zaprimanje potpisanih prijavnica ove školske godine može se obaviti na dva načina:

- Isprintati prijavnicu kući, potpisati od strane roditelja i učenika te skeniranu poslati razredniku na e-mail adresu. Navedeno je potrebno učiniti 7.7.2021. (srijeda). Nakon 12.00 sati je moguć ispis prijavnica iz sustava.

- Ukoliko učenici nisu u mogućnosti isprintati prijavnicu i istu poslati mailom razredniku, trebaju doći u matičnu školu 8. srpnja 2021. (četvrtak). Razrednici će prijavnicu isprintati u školi, a potpisati roditelj i učenik u školi prema sljedećem rasporedu: 8.a u 8.30 sati, 8.b u 9.00 sati, 8.c u 9.30 sati

PŠ DRINOVCI u 8.30 sati, PŠ GRADAC u 9.00 sati, PŠ OKLAJ u 9.30 sati (također u matičnoj školi)

Prisustvo jednog roditelja/staratelja i učenika je obvezno!

1. Objava konačnih ljestvica poretka je 10.7.2021.

2.  Dostava potpisanog obrasca o upisu u I. razred srednje škole (upisnice) u srednju školu u koju se učenik upisao je od 12.7.  do 14.7.2021. Upisnicu učenik treba isprintati sam (kući) iz sustava upisi.hr te potpisati učenik i roditelj. Potpisanu upisnicu treba odnijeti u srednju školu ili skenirati i poslati na predviđeni e-mail srednje škole. Točne termine upisa i potrebnu dokumentaciju potrebno je pratiti na web stranicama srednje škole koju ste upisali.

3. Na web stranici naše škole nalaze se sve upute i dokumenti važni za upis u srednju školu (desno na stranici pod rubrikom Upisi u srednju školu). Za sva pitanja i nejasnoće učenici se mogu javiti svojim razrednicima ili članovima stručne službe škole na tel: 022/886 039 ili osobno u matičnoj školi svaki dan od 8 - 12 sati.

NAPOMENE

- POTVRDA ŠKOLSKOG LIJEČNIKA O SPOSOBNOSTI ZA ODABRANO ZANIMANJE

Učenici kojima je potrebna potvrda školskog liječnika za upis u srednju školu mogu istu naručiti telefonom na broj 022/217 408 te preuzeti po dogovoru u ambulanti u Šibeniku, u Domu zdravlja, prva vrata lijevo od glavnog ulaza. Zbog nedostatka liječnika i prevelike gužve koja se stvara na sam dan upisa u srednju školu, poželjno je potvrdu preuzeti ranije.

- LIJEČNIČKA SVJEDODŽBA MEDICINE RADA (pregled specijaliste medicine rada; pregled se plaća).

Ukoliko je učeniku potrebna liječnička svjedodžba medicine rada tada je za pregled na medicini rada potrebno donijeti liječničku potvrdu od svog obiteljskog liječnika (pedijatra). Medicina rada se nalazi na trećem katu na Domu zdravlja ili Kristofor kod Tommya na Vidicima.

Besplatni pregled pri medicini rada omogućen je učenicima koji se upisuju u sljedeća zanimanja: instalater grijanja i klimatizacije – JMO, kuhar, medicinska sestra opće njege/medicinski tehničar opće njege, mesar, pekar, slastičar, stolar – JMO, vodoinstalater – JMO.

Učenici koji namjeravaju upisati deficitarna zanimanja prije odlaska na liječnički pregled medicine rada trebaju podići uputnicu za pregled koja će se izdavati na Hrvatskom zavodu za zapošljavanje u Šibeniku, I. kat, soba 20 ili 21. Pri dolasku po uputnicu potrebno je ponijeti JMBG ili OIB učenika. Ova uputnica vrijedi za preglede pri Ustanovi „Kristofor“.

- Učenici koji su bili na profesionalnoj orijentaciji ne trebaju dodatne potvrde već samo onu izdanu na Zavodu za zapošljavanje.