« Svibanj 2021 »

"Slomljena zvona" - Prominska stradanja u Domovinskom ratu
Autor: Ivana Burić, 18. 9. 2020.

Povodom obljetnice “rujanskog rata” iz 1991. godine u kojoj se prisjećamo pada šireg drniškog područja u ruke velikosrpskog agresora u Domovinskom ratu, učenici područne škole Oklaj posjetili su lokalni Dom kulture.

Sudjelovanjem na izložbi “Slomljena zvona” učenici su se upoznali s ljudskim i materijalnim stradanjima Prominaca u Domovinskom ratu. Iako je naglasak spomenute izložbe bio na temama iz novije hrvatske povijesti, učenici su imali prigodu čuti o kratkom povijesnom razvoju prominskog kraja od staroga vijeka pa sve do suvremenog doba. Bogata kulturna i povijesna baština ovoga kraja potiče nas na kontinuirano poučavanje mlađih generacija kako bi znali cijeniti svoju povijest za bolju budućnost.

Tekst: Ivan Galić

Foto: Jelena Lojić Pokrovac