Maškare u PŠ Drinovci
Autor: Mihaela Reškov, 14. 2. 2018.

Područna škola Drinovci je i ove godine održala školski maskenbal. Predstavile su se skupine od vrtića do sedmog razreda, a učenici osmog razreda su preuzeli organizaciju događaja.

Vrtićani su nam predstavili zbrajanje na simpatičan i zaigran način i osvojili su srca svih nazočnih.

Učenici od prvog do četvrtog razreda nastupili su zajednički, pod vodstvom svojih učiteljica, kao rijeka Krka okružena učenicima-stabalcima, a na njihovoj Krki je bio čak i Visovac, te barka "Miljeva".

Pjesma za njihov nastup je bila "Lijepa naša Hrvatska", nastojeći pobuditi svijest o važnosti zaštite naših prirodnih bogatstava.

Petaši su nasmijali sve prisutne veselim svatovima predvođeni barjaktarom, te upriličili čak i imitaciju obreda vjenčanja.

Šesti razred je unio malo akcije imitirajući gusare uz ples i mačevanje.

Potom su uslijedile igre u organizaciji osmaša. Pripremljene su i simbolične nagrade za pobjednika svake igre.

Prva igra je bila muzički kipovi- predstavnici razreda plešu na glazbu dok glazba najednom ne utihne, a oni se moraju "smrznuti". Ispadaju oni koji se ne zaustave na vrijeme. Pobijedili su učenici šestog razreda.

Druga igra je bila štafeta. Po tri predstavnika razreda bi stala jedan iza drugog. Prvi u vrsti je morao skakati skupljenih nogu do cilja i natrag, potom predati štafetu drugom u vrsti koji je morao puzati, a treći trčati. Najbrži su bili šestaši.

Treća igra je bila pucanje balona. Pod je bio ispunjen napuhanim balonima, od kojih su neki krili bombone. Predstavnici razreda su morali nogama pucati balone, a pobjednik je bio onaj koji bi pronašao najviše bombona, što je opet bio šesti razred.

Zatim se održalo suđenje Krnji, koji je ove godine bio Ivica Todorić, a osmaši su ga lijepo izradili. Optužili su ga za sve "probleme u školi", djelomično kroz niz šaljivih rima o nastavnicima. Naravno da obrana nije uspjela i ovogodišnji Krnje je bio osuđen na spaljivanje.

Prije spaljivanja pošlušali smo proglašenje pobjednika maskenbala. Treće mjesto su osvojili "gusari" iz šestog razreda, drugo je pripalo veličanstvenoj "Krki" i učenicima nižih razreda, prvo mjesto je dodijeljeno nadasve smiješnim svatovima iz petog razreda. Pobjednicima su podijeljene i nagrade kojima će se častiti idući radni tjedan i u veselom duhu smo se uputili kućama.

Tekst: nastavnica Branka Galić Skelin